Bir Bakışta İYTE
Rektörün Mesajı
Puan Tabloları
Değişim Programları
Barınma
Ulaşım
Tanıtım Broşürleri
Rektörün Mesajı
Sevgili Öğrenciler,


İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, bilginin gücüyle donatılmış, Türkiye’nin sorunlarına çözüm getirmeyi kendisine görev edinmiş öncü bir üniversitedir. Girişimcilik ve Yenilikçilik Endeksi Sıralamasında son üç yılda devlet üniversiteleri arasında 4. sırada yer alan; araştırma-geliştirme ekosistemine sahip bir araştırma üniversitesi olan İYTE’de öncelikli hedefimiz, ülkemizin gelişmesine katkıda bulunacak iyi araştırmacılar yetiştirmektir.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, eğitim dilinin tüm programlarında yüzde yüz İngilizce olduğu “tematik bir üniversite”dir; seçilmiş alanlara yoğunlaşmış ve uzman olduğu dallarda eğitim, araştırma yapan bir kurumdur. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü; özellikle bilim, teknoloji, mimari tasarım alanlarında dünyada başarısı kanıtlanmış ileri eğitim modelleri ve araştırmayla desteklenen programlarıyla fark yaratmaktadır.

Türkiye’nin en iyi 2. Teknoparkı “Teknopark İzmir”, İYTE kampüsündedir. Araştırma ve uygulama çalışmaları ile yeni bilginin üretilmesi ve katma değeri yüksek üretime önderlik etme misyonuna sahip İYTE ile özdeşleşen Teknopark İzmir’in, şehrin göreceli karmaşasından uzakta İYTE kampüsünde yer alması, sadece İYTE’liler için değil, İzmir’deki tüm üniversiteler ve girişimciler için büyük avantaj oluşturmaktadır. Lisans ve lisansüstü öğrencilerimiz, 140’tan fazla firmanın araştırmalarına katılabilmekte ve firma bünyesinde staj yapabilmektedir. Mezuniyet sonrası için iş bağlantısı da sağlayan öğrencilerimiz, aynı zamanda kendi şirketlerini kurarak faaliyet gösterebilmektedir. Teknopark İzmir’le aynı ortamda eğitim almak kuşkusuz büyük bir avantajdır.

Girişimcilerin yeni fikirleriyle inovatif ürünler oluşturmasına zemin hazırlayan İnovasyon Merkezi, odak noktasında bulunan kuluçka merkezi; çevresinde ise onu mimari ve işleyiş olarak tamamlayan Ar-Ge firmaları ile genç girişimcileri desteklemektedir. Kuluçka merkezinde tasarlanan ürünler Ar-Ge firmaları tarafından ticari pazara çıkarılmaktadır. Ayrıca fikirlerin nihai ürüne dönüşme sürecinde gerekli olan mentorluk, eğitim, danışmanlık hizmetleri ve patent ofisi gibi paydaş birimlerin yanı sıra sosyal alanlar da merkezde yer almaktadır.

İYTE’li öğretim üyeleri, TÜBİTAK araştırma projelerinden yararlanma oranında Türkiye’nin öncülerindendir. Bu durum, akademik kariyer yapmak isteyenleriniz için önemli bir motivasyon kaynağıdır.

Yetkin ve tecrübeli akademik kadrosu ve etkin öğrenci topluluklarıyla harmanlanmış İYTE’den mezun olmak size daima artı değer kazandıracaktır. Bir akademisyen ve bir Rektör olarak, eğitim hayatı süresince teorik bilgi ve mesleki eğitiminizin yanı sıra entelektüel aktivitelerde bulunmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. İYTE, deniz kenarında konumlanmasının yanı sıra sahip olduğu spor alanlarıyla da renkli bir kampüs yaşantısı vaat etmektedir. Saydığım tüm bu ayrıcalıklardan faydalanmak harcadığınız çabayla eş değer olacaktır.

Sevgilerim ve başarı dileklerimle,

Prof. Dr. Mustafa Güden Rektör
Güncel Etkinlikler
6. Ulusal Açık Erişim Konferansı ve OpenAIRE2020 Çalıştayı
24 Ekim 2017
4. Anadolu Kataliz Okulu
11 Ekim 2017
InnoCampus İYTE Girişim Hızlandırıcı Programı
14 Ağustos 2017
ICTP-ECAR Çalıştayı
17 Temmuz 2017
JAPMED’10
04 Temmuz 2017
Tüm Etkinlikler

Güncel Basın Bültenleri
İYTE Yeni Akademik Yıla Törenle Başladı
23 Ekim 2017
Rektör Güden İYTE’nin Başarısını Basın Toplantısında Anlattı
27 Eylül 2017
İYTE, TÜBİTAK Projeleri Kabul Oranında Türkiye İkincisi
25 Temmuz 2017
Rektörün Listesine Girenler Ödül Aldı
17 Temmuz 2017
400 İYTE'li mezun oldu
17 Temmuz 2017
Tüm Basın Bültenleri


İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü - Basın ve Halkla İlişkiler Birimi
Rektörlük Binası 35430 Gülbahçe Urla İzmir
Tel:0(232) 750 6023
Faks:0(232) 750 6022
halklailiskiler@iyte.edu.tr