Basın Bülteni
İndir
Oryantasyon Eğitimi Verildi
İYTE’ye yeni kayıt yaptıran lisans öğrencilere oryantasyon eğitimi verildi.

Kütüphane Gösteri Merkezinde başlayan programa öğrenciler, Rektör Prof. Dr. Mustafa Güden, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri Başoğlu, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Özçelik, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Figen Korel, Mimarlık Fakültesi Dekanı adına Doç. Dr. Mustafa Emre İlal, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Gültekin Gürdal, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Bahattin Tayanç, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Aynur Yakar katıldı.

3 Ekim 2016 tarihinde düzenlenen eğitimde üniversitenin eğitim programı, misyonu, kuruluş amacı, kampüs yaşantısı, İYTE’nin farkları hakkında sunum yapıldı. İYTE kısa tanıtım filmi gösteriminin ardından Öğrenci Konsey Başkanı, Rektör Prof. Dr. Mustafa Güden, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri Başoğlu ve fakülte dekanları konuşma yaptı.

Törende konuşma yapan İYTE Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden asıl maratonun şimdi başladığını söyledi. Türkiye’nin büyük bir ülke olduğunu ancak hala yüksek teknoloji üretiminde yüzde 2’yi geçemediğini vurgulayan Rektör Güden “Yüksek teknoloji üretiminde büyük yüzdelere ulaşan Uzakdoğu ya da Batı dünyasının araştırmacıları bizden daha zeki değil. Hepimiz ortalama zekâ düzeyinde olan insanlarız. Fakat disiplin ve zamanı iyi kullanmak onların bizden daha başarılı olmasını sağlıyor. Elbette sürekli ders çalışın demiyorum, spor da yapacaksınız eğeleneceksiniz de ancak zamanınızı iyi kullanır ve disiplinli bir şekilde çalışırsanız her şeyi başarabilirsiniz.” dedi. İYTE’nin dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında 600 bandında yer alarak önemli bir başarıya imza attığını belirten Rektör Güden “Türkiye sizden, sizin gibi pırıl pırıl gençlerden çok şey bekliyor vizyonunuzu geniş tutun” dedi. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Rektör Güden başarılar dileyerek sözlerini noktaladı.

Salon programının ardından öğrenciler kütüphane, mediko, yüzme havuzu ve spor salonunu gezerek Enstitünün öğrenciye sunduğu olanaklar hakkında bilgi edindi. Şenlik alanında birlikte yenilen öğle yemeği sonrası öğrenciler yine görevliler eşliğinde ilk derslerini almak için bölümlere dağıldı.


Güncel Etkinlikler
2. IWA Su, Atıksu ve Çevre Bölgesel Sempozyumu
22 Mart 2017
Köprü Günleri 2016
21 Ekim 2016
2016-2017 Akademik Yılı Açılış Töreni
20 Ekim 2016
Ürün Güvenliği Haftası
13 Ekim 2016
SATF2016 Konferansı
19 Eylül 2016
Tüm Etkinlikler

Güncel Basın Bültenleri
İYTE’ye İki Ödül Birden
01 Kasım 2016
IZTECH Roboleague’16 sonuçlandı
23 Ekim 2016
İYTE Ders Başı Yaptı
18 Ekim 2016
İYTE “Dünyanın En İyileri” Listesinde
10 Ekim 2016
Oryantasyon Eğitimi Verildi
03 Ekim 2016
Tüm Basın Bültenleri
 


İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü - Basın ve Halkla İlişkiler Birimi
Rektörlük Binası 35430 Gülbahçe Urla İzmir
Tel:0(232) 750 6023
Faks:0(232) 750 6022
halklailiskiler@iyte.edu.tr